Ви увійшли як ГістьВітаю Вас, Гість

Схід –Захід: цінний досвід для педагогів міста

 

Теофіполь славне місто

В тихій зелені садів

Зустрічаєш всіх привітно

Як Всевишній повелів

 

Володимир Романюк, поет-аматор Теофіпольщини

 

Перші спогади про поселення на території сучасного Теофіполя сягають XV століття. Найдавніші пам’ятки історії розповідають про славетні часи козаччини, коли у звитяжній боротьбі українці виборювали свободу для нащадків, захищаючи рідні землі від іноземців. В період становлення в країні радянської влади селище отримало назву Теофіполь.

Дійсно говорять, в будь-якій країні найголовніший – це народ, нація, і судження про країну складається від того враження, яке на тебе справило спілкування з людьми. Знайомство нашої делегації, до складу якої увійшли начальник відділу освіти Тищенко Т.О. та заступник міського голови Семененко В.В. з системою освіти селища почалося із знайомства з начальником відділу освіти Теофіпольської районної ради Пасікою Анатолієм Павловичем, директором Теофіпольської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2, вчителькою вищої категорії Блащук Світланою Георгіївною, завідувачкою дошкільним навчальним закладом "Білочка” Камінською Галиною Іванівною та конструктивної бесіди щодо впровадження в дію нового державного стандарту базової дошкільної і повної загальної середньої освіти, реформування системи освіти, її комп’ютерізація, підтримання на високому рівні матеріально-технічної оснащеності шкіл та дитсадків. Світлана Блащук та Галина Камінська гостинно запросили відвідати підпорядковані їм заклади.

Школа виблискувала чистотою, на порозі привітні хлопчики та дівчатка  в українському вбранні в поетичній формі розповіли докучаєвцям про рідну Альма Матер, а поділитись є чим: в 14 класах багатопрофільної школи навчається 294 учні; працює 2 групи подовженого дня, 6 гуртків, 4 курси за вибором, 4 факультативи; 34 вчителі, з яких 23 мають вищу категорію, викладають в просторих класних кімнатах з сучасним обладнанням (для наших навчальних закладів це на межі фантастики, директори шкіл Докучаєвська, думаю, мене зрозуміють). Педагогічний колектив працює за проектом "Школа здорової дитини”, метою якого є формування та розвиток фізичної та психологічної соціальної адаптації особистості. Діти систематично займаються фізичною культурою та спортом, 80% учнів відвідують дитячо-юнацьку спортивну школу, що розташована поруч.

 Так само з короваєм і піснями зустрічали нас в дитсадку "Білочка”. Затишні спальні, ігрові кімнати, музична зала, кімната для занять спортом обладнані новими меблями, сучасною технікою. З усього видно, що 140 дітей у цьому закладі отримують якісну дошкільну освіту. Приємною несподіванкою стало знайомство з музичним керівником закладу, нашою землячкою із Златоустівки, яка вже багато років виховує у малят любов до музичного мистецтва, при цьому сама чудово співає, володіє чистою українською вимовою, зберігає пам'ять про свою малу батьківщину та з гордістю розповідає про своє селище, колег, сім’ю, про все те, що складає її сьогодення. 

Навчання та виховання дітей в Теофіполі не є задачею тільки педагогів та батьків, громада усіляко підтримує ініціативи освітян: на високому рівні розвинуто меценатство, допомога ПрАТ "Теофіпольського цукрового заводу”, ПП "Добрий хліб”, фермерських господарств, адже діти – наше майбутнє, а Теофіполь може пишатися своїми нащадками, які примножують свої здобутки за часів незалежності України та ощадно зберігають надбання минувшини.

Наше знайомство з теофіпольчанами не закінчилось відвідуванням навчальних закладів. Програма перебування делегації включала:  виступ на одній сцені талановитих дітей Докучаєвська та Теофіполя, спортивні змагання з футболу між командами гостей та господарів, відвідування  Почаївської лаври, святого джерела "Святої Ганни”, оглядову екскурсію  містами та селами Хмельницької, Тернопільської та Рівненської областей. Ми зачаровували теофіпольську громаду запальними танцями, піснями: візитною карткою стала вокальна композиція "Спят курганы темные” у виконанні Романа Ткаченко, Уляна Панасюк запалила слухачів улюбленою піснею "Пташечка-перепілочка”, підхопила естафету улюблених пісень Діана Хелемендик, виконавши пісню з кінофільму "Весна на Заречной улице”, Денис Олійник словами пісні побажав всім присутнім добра, злагоди та взаєморозуміння. Під час перебування у місті та за його межами обмінювались не тільки ідеями, думками, а і подарунками, але постійно до глибини душі вражали ласкаві усмішки, відкриті погляди теофіпольчан та їх  бажання поділитись найпотаємнішим, пригостити найсмачнішим.

І найголовніше – це розмаїття отриманих позитивних емоцій наших дітей. В постійних телефонних розмовах з батьками вони із захопленням спішили поділитись своїми враженнями від побаченого: моря людяності, гостинності, щирості, доброти. Додому повертались з відчуттям гордості за належність до єдиної великої родини – українського народу.

 

Т.О.Тищенко,

начальник відділу освіти Докучаєвської міської ради